MENU CLOSE

Portugāļu valoda

Portugāļu valoda ir indoeiropiešu valodu saimes, romāņu valodu grupas valoda, kuru ir dzimtā vairāk kā 200 miljoniem cilvēku galvenokārt Portugālē, Brazīlijā un Angolā. Tā ir radniecīga galisiešu valodai, kā arī relatīvi tuva spāņu valodai.

Portugāļu valodu prot aptuveni 240 miljoni cilvēku. Dzimtā valoda tā ir 210–215 miljoniem cilvēku. Lielākā daļa no tiem dzīvo Brazīlijā (aptuveni 186 miljoni). Pēc valodas pratēju skaita tā ir septītā lielākā valoda pasaulē. Pēc citiem datiem tā ierindojas sestajā vietā (bengāļu valodas pratēju skaits ir ļoti līdzīgs). No eiropiešu valodām tā ir trešā izplatītākā aiz angļu un spāņu valodas.

Eksistē tikai 2 portugāļu rakstu valodas standarti, lietojami mācīšanai — Eiropas (Luzitānijas) portugāļu un Brazīlijas portugāļu, kuru pareizrakstības un leksikas starpība ir kā starp britu un amerikāņu angļu valodām, taču ietver arī dažas gramatiskas starpības. Runājamās portugāļu valodas dialekti tomēr ir ļoti dažādi pēc akcenta un leksikas. Pastāv 10 galveno dialektu zonas Portugālē un tai piederošās salās.

Interesanti:

Emmu portugāļu valodā nozīmē strauss.