MENU CLOSE

Spāņu valoda

Spāņu jeb kastīliešu valoda ir indoeiropiešu valodu saimes, romāņu valodu grupas valoda, kuru ir dzimtā gandrīz 400 miljoniem cilvēku galvenokārt Ibērijas pussalā un Amerikā.

Spāņu valoda dzimtā ir 329 miljoniem cilvēku, kas to ierindo 2. vietā pasaulē. Tā pavisam nedaudz apsteidz angļu valodu, bet iepaliek tālu no Mandarīnu valodas, kura ir dzimtā valoda 1.2 miljardiem cilvēku.

Spāņu valoda ir viena no fonētiskākajām valodām. Ja Jūs zināt, kā vārds ir rakstāms, Jūs gandrīz visos gadījumos variet būt pārliecināts par to, kā tas ir izrunājams (tomēr pretējā virzienā šis apgalvojams nedarbojas). Galvenais izņēmums ir no svešvalodām jaunaizgūtie vārdi, kuri parasti saglabā savu oriģinālo rakstību.

Spāņu valodas izcelsme meklējama latīņu valodā, tomēr liela ietekme nākusi arī no arābu valodas. Mūsdienās Spāņu valodā adaptēts liels daudzums terminu no angļu valodas.

Visās valstīs Centrālamerikā, izņemot Salvadoru, tiek lietots termins español, lai apzīmētu spāņu valodu, bet Dienvidamerikā šim mērķim tiek lietots termins castellan.

Interesanti:

Spāņu valoda ir oficiālā valoda 22 pasaules valstīs.

Spāņu valoda ir 2. populārākā dzimtā valoda pasaulē.

Spāņu valoda 2. populārākā valoda pasaulē, ko izmanto starptautiskajā komunikācijā.

Spāņu valoda ir 3. populārā valoda, ko izmanto internetā.

Spānija tulkojumā nozīmē trušu zeme.