MENU CLOSE

Dokumentu apliecināšana ar "Apostille" un legalizācija

 

Ja Jums ir jāapliecina dokumentu patiesums, mēs parūpēsimies par šo dokumentu tulkošanu, tulkojuma notariālu apliecināšanu un iesniegsim Jūsu dokumentus Ārlietu ministrijas konsulārajā departamentā.

Dokumentu īstuma apliecināšanu ar "Apostille" no 2019.gada 1.jūlija Latvijā veic jebkurš zvērināts notārs.

Lai Latvijas Republikas iestādes pieņemtu ārvalstu iestāžu izsniegtos publiskos dokumentus, vai otrādi - Ārvalstu iestādes pieņemtu Latvijas Republikas iestāžu izsniegtos publiskos dokumentus, dokumentiem ir jābūt legalizētiem vai arī apstiprinātiem ar apliecinājumu "Apostille" katras valsts kompetentajā iestādē, ja nav noteikta savādāka dokumenta īstuma apliecināšanas kārtība starp attiecīgajām valstīm.

Dokumentu īstuma apliecināšana (legalizācija) ir administratīva darbība, ar ko citas valsts publisks dokuments tiek atzīts par juridiski derīgu, pārbaudot uz dokumenta esošā paraksta un dokumenta parakstošās amatpersonas amata īstumu. Visbiežāk šo funkciju veic ārlietu dienesti un diplomātisko pārstāvniecību konsulārās amatpersonas.

Dokumentu īstuma apliecināšanu nosaka vairākas konvencijas un starpvalstu līgumi, kā arī Dokumentu legalizācijas likums un Publisku dokumentu legalizācijas noteikumi.

 

Kad nepieciešama Latvijas Republikā izdotu dokumentu legalizācija un kad - Apostille?

  • Dokumenta īstums ir jāapliecina ar "Apostille" Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā, ja dokumentu ir paredzēts izmantot valstī, kas ir 1961.gada 5.oktobra Hāgas konvencijas "Par  ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu" dalībvalsts. Līdz ar to, šāds dokumetns ir derīgs iesniegšanai valsts iestādēs bez jebkādas citas papildus apstiprināšanas.
  • Dokumentu legalizē, ja to paredzēts izmantot valstī, kas nav Hāgas konvencijas dalībvalsts. Šajā gadījumā dokumentu ir nepieciešams legalizēt gan Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā vai Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā , gan arī attiecīgās valsts, kurā dokumets tiks iesniegts, kompetentajā iestādē.

Iesakām iepriekš sazināties ar attiecīgās valsts diplomātisko iestādi un noskaidrot, vai nepieciešama šādu dokumentu legalizācija:

  1. tikai dokumenta oriģināls/notāra apliecināta dokumenta kopija;
  2. tikai dokumenta oriģināls;
  3. dokumenta oriģināls/notāra apliecināta dokumenta kopija un tulkojums.

Lai uzzinātu cenas piedāvājumu par šiem pakalpojumiem, lūdzam, sazinieties ar mums zvanot uz telefona numuru + 371 22430888 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .